Báseň na mieru

Ponúkame Vám vytvorenie originálnej veršovanej básne s obsahom podľa Vašich požiadaviek.

Báseň môžete venovať blízkej osobe ako neopakovateľný darček.

Jej náplň si určujete len Vy.

ROZSAH BÁSNE

Štandardná dĺžka je 8-10 štvorveršových strof, teda 32 – 40 riadkov. Samozrejme možno dohodnúť aj iný rozsah podľa Vašich požiadaviek.

DOBA VYHOTOVENIA

Báseň na mieru nemáme skladom! Vytvárame ju výlučne pre Vás po schválení Vašej objednávky, preto lehota vyhotovenia je 5-10 pracovných dní. V prípade naliehavosti nás prosím kontaktujte a pokúsime sa Vám vyhovieť.

GRAFICKÝ DIZAJN BÁSNE

Aby bola báseň skutočným darčekom na pamiatku, môžeme Vám podľa Vašich požiadaviek vyhotoviť vhodný grafický dizajn. Ten môže obsahovať napríklad fotografiu ktorú nám zašlete, alebo symbolické obrázky podľa Vášho výberu. Môžete tiež prenechať túto starosť nášmu šikovnému grafikovi, ktorý sa o všetko postará.

FORMA BÁSNE

Štandardne vyhotovujeme básne v elektronickej i tlačenej podobe. Elektronickou podobou sa rozumie obrázok vo formáte pdf (v prípade záujmu o grafický dizajn básne), resp. textový súbor (bez grafického dizajnu) zaslaný na Vašu emailovú adresu. Báseň možno aj vytlačiť na kvalitný papier vysokej gramáže vo formáte A4 ošetrený laminátovou fóliou a odoslať zvolený počet exemplárov poštou na Vašu adresu. 

CENA

Základná cena básne v štandardnej dĺžke (8 – 10 štvorveršových strof, t. j. 32 – 40 riadkov) je 30 €. V prípade záujmu o grafické prevedenie účtujeme príplatok 15 €. Tlač jedného exempláru vo formáte A4 a odoslanie poštou predstavuje 4 €. V prípade neštandardného prevedenia (napr. iný rozsah) sa cena stanovuje individuálne. 

Prečo darovať báseň na želanie?

Váhate či je báseň na želanie tým vhodným darčekom? Tu je niekoľko dôvodov, ktoré Vás presvedčia o tom, že báseň na želanie Vás určite nesklame.

ORIGINÁLNY DARČEK

Klasické darčeky ako bonboniéry, kytice či fľaše vína dostávame k sviatkom často. Ak však túžite obdarovať oslávenca niečím výnimočným a jedinečným a odlíšiť sa tým od ostatných darčekov, ktorých vždy dostávame neúrekom, báseň je krásna alternatíva. A pritom nebude určite menej chutným, voňavým či lahodným darčekom, pretože poteší najmä srdce obdarovaného.

OSOBNÝ DARČEK

Báseň je šitá na mieru pre konkrétneho človeka. Môžete si byť istý, že tento darček oslávenec nedostane od nikoho iného alebo ho už dokonca nemá doma. Jedinečnou básňou vyjadrujete aj to, že daný človek je pre Vás nenahraditeľný!

DARČEK PLNÝ EMÓCIÍ

Báseň je niečo ako kráľovná v ríši slov, je tak trochu vznešená a veľkolepá. Báseň na želanie je jediná svojho druhu, jej obsah si zadefinujete sami. Či už chcete vyjadriť Vášmu blízkemu človeku slová úcty, uznania, pochvaly, vďaky, pripomenúť si úsmevné príhody či tragikomické historky, určite preniknete básňou šitou na mieru hlboko do jeho  srdca.

NEZABUDNUTEĽNÝ DARČEK

Môžete si byť istý, že na jedinečnú báseň Vaša drahá osoba nikdy nezabudne. Desiatky darčekov nám možno rokmi splynú dokopy, no báseň pre Vášho blízkeho je výnimočná aj svojou spomienkovou hodnotou. Možno sa stane dokonca jediným darčekom, ktorý mu aj po rokoch vyčarí úsmev na perách alebo slzy šťastia.

HMOTNO-NEHMOTNÝ DARČEK

Báseň je ako kytica krásnych slov aranžovaná láskou. Nemusí mať však len formu obyčajnej pohľadnice či listu papiera, ktoré zapadnú prachom. Keď sa báseň oblečie do pútavého grafického vyhotovenia, tak sa môže stať ozdobou na stene, vo vitrínke, rámiku, na stolíku či inom mieste a tešiť tam Vášho milovaného človeka zakaždým, keď sa naň pozrie.

DARČEK VHODNÝ PRE KAŽDÉHO

Báseň šitá na mieru je univerzálny darček vhodný pre každého bez rozdielu veku, pohlavia či záujmov. Darovať ju môžete pri mnohých sviatočných udalostiach: narodeniny, meniny, promócie, svadba, deň matiek alebo otcov, výročia svadby, stužková slávnosť, Valentín… Môže slúžiť ako blahoželanie, poďakovanie, pozvanie, ospravedlnenie, príhovor… Jej účel a obsah záleží len od Vás.

Objednanie básne

Aby sme Vám vedeli vytvoriť báseň na želanie, potrebujeme sa od Vás dozvedieť určité informácie. Platí pravidlo, že čím viac údajov nám poskytnete, tým lepšie a výstižnejšie vieme pre Vás báseň napísať. Venujte preto, prosím, vypĺňaniu nasledovných políčok dostatočnú pozornosť.

Uveďte meno, oslovenie, pomenovanie vzťahu prípadne titul osoby, pre ktorú je báseň určená. Nazvite obdarovaného v takej podobe, v akej sa o ňom má hovoriť v básni na želanie. Napr. : náš vedúci Ing. Anton Horný, moja mama, môj najlepší kamarát Juraj atď.
Uveďte meno osoby (osôb) a príbuzenský alebo iný vzťah k obdarovanému. Napr. : kolegovia z práce Ján a Jozef, dcéra Barbora, kamarát Oto atď.
Uveďte, pri akej príležitosti chcete darovať báseň. Napr. : narodeniny, meniny, Deň matiek, výročia sobáša, stužková slávnosť, zásnuby, svadba, odchod do dôchodku atď.
Uveďte, aký podtón má mať báseň. Napr. : dojemná, humorná, dvojzmyselná atď.
Uveďte všetko, čo má v básni odznieť. Napr.: typické črty obdarovaného, záľuby, vzdelanie, povolanie, vaše spoločné zážitky, životné míľniky, úspechy, spomienky, sny, túžby, Vaše želanie atď.
Uveďte dátum dokedy najneskôr báseň potrebujete. Dodacia lehota je približne 10 dní od objednania.
Vyberte o aké spracovanie básne máte záujem.
Napíšte vašu emailovú adresu.
Napíšte vaše telefónne číslo pre prípad upresnenia podkladov k básni.

Ukážky našich prác spolu so zadaním

Ukážka č. 1: Babke

Chcela by som Vás poprosiť o báseň pre moju milovanú babičku. V básni by som chcela spomenúť jej stručný životopis: narodila sa vo veľkej rodine v mlynárskej rodine na Orave v dedinke Vasiľov. Od detstva mala rada školu a bola veľmi múdra. Študovala na gymnáziu v Námestove a potom si urobila kurz učiteľstva v Žiline. Po ukončení dostala miesto na Kysuciach, kde sa presťahovala a žije tam dodnes. Celý život pracovala ako učiteľka na 1. stupni ZŠ a táto práca jej bola poslaním. Jej najväčšou záľubou je šitie, tomu sa venuje dodnes. Okrem toho rada lúšti krížovky a sudoku, je stále aktívna, stará sa o dom a záhradu. Babka sa vždy zaujímala o módu, dbá na svoj výzor, oblečenie, účes. Mala ťažký život, nechcem špecifikovať prečo, uveďte len prosím niečo v tom zmysle, že je veľmi silná a obdivuhodná. Je veľmi pracovitá a usilovná, nikdy sa nesťažuje a snaží sa všetkým pomáhať. Veľmi rada spomínam na prázdniny, ktoré som u nej každý rok trávila. Pamätám sa nato, ako sme v posteli počúvali rádio, varili džem, po večeroch hrali žolíka. Každý deň poctivo cvičí cviky od lekára, aby si zachovala kondíciu. Napíšte prosím, že ju celá rodina máme veľmi radi a že je nám veľkým vzorom.  

Ukážka č. 2 : 2 roky

Zdravíme Vás, sme rodičia dvojičiek Dianky a Samka, ktorí oslavujú čoskoro svoje 2 roky. Chceli by sme pre nich narodeninovú básničku, kde by sme radi charakterizovali tento ich vek. Sú to veľmi živé a zvedavé deti a starostlivosť o ne nám dáva poriadne zabrať. Hoci začali neskôr chodiť, teraz sú nezastaviteľní. Najradšej sa hrajú s vodou. Ich obľúbené jedlo je paradajková polievka, od ktorej sú celí špinaví. Ako všetky deti sa spolu často škriepia. Obaja majú radi oblohu a všetko, čo sa na nej dá vidieť. Momentálne ich fascinuje bager. Radi si prezerajú knižky a časopisy. Z rozprávok toho ešte veľa nepoznajú, no ihneď si obľúbili Macka Uška. Snažíme sa ich viesť ku viere a navštevovať kostol, no ešte nedokážu vydržať byť dlhšie ticho, takže omša je pre nás skôr stresujúci zážitok. Za veľký úspech považujeme, že sa pred druhými narodeninami zbavili plienok. Sú veľmi neposední, čo nám však nikto nechce veriť, lebo pred inými ľuďmi sa správajú oveľa pokojnejšie. Sú to naše veľké poklady a ako všetci rodičia máme s nimi kopec starostí i radosti a sme šťastní, že ich máme.  

Ukážka č. 3 : Tatovi

Dobrý deň, želala by som si napísať báseň pre môjho otca. Oslovujem ho tata, takže tak by som si to priala aj v básni. Chcem mu ju venovať pri príležitosti jeho významného životného jubilea. Prajem si, aby báseň bola slávnostná, plná lásky a úcty. Tu sú niektoré jeho vlastnosti, ktoré si želám spomenúť: je to veľmi priateľský a zhovorčivý človek, nemá problém sa s hocikým pustiť do reči. Je veľmi energický a nikdy sa nenudí. Pracuje celý život ako elektrikár, práca ho baví a je na ňu veľmi hrdý. Obetavo dokáže ísť hocikomu a hocikedy opraviť elektriku. Vo voľnom čase sa najradšej venuje športu, konkrétne turistike, lyžovaniu, bežkovaniu, v minulosti aj futbalu. V posledných rokoch si obľúbil snežný skúter. Váži si svoju rodinu, svojich rodičov, manželku, dve deti. Nevie síce žiadne cudzie jazyky, no nebojí sa cestovať a vždy sa nejako rukami-nohami dohovorí so všetkými. Má tak trochu „horúcu krv“ a dokáže sa rýchlo rozčúliť, no potom zas rýchlo na problém zabudne. V poslednej dobe začal hrať na píšťalkách a fujare, je samouk. Zbožňuje westerny, čo je často doma aj príčinou hádok, lebo nedovolí nikomu pozerať v televízii niečo iné. Chcem sa mu v básni poďakovať, že je takým dobrým otcom a so všetkým mi celý život pomáha. Zároveň mu chcem zaželať všetko najlepšie, pevné zdravie a ešte dlhý a spokojný život.